20. června 2020 Areál hřiště Horka Železné                     17.00 – 18.00 Disonant                                                         18.30 – 20.00 Turbo                                                            20.30 - 21.45 Michal Ambrož & Hudba Praha                             22.30 - The Madmen

TURBO

Projekt poprockové kapely, která bude velice dobře zvládat muzikantské řemeslo a navíc nabídne lidem pořádnou show začal zaměstnávat textaře a manažera Ládi Vostárka už v roce 1980. Takže na startu roku 1981 tu byla sestava: Jirka Vondráček - basa, zpěv, lídr kapely, Richard Kybic - kytary, příležitostný zpěv, Jirka Lang - bicí, Ladislav Vostárek - textař, manažer, Láďa Rýdl - klávesy.

Obrovský úspěch "Chtěl jsem mít" se projevil na třetím místě Turba ve Zlatém slavíku 85 a v oteplení vztahů se soudruhy z kulturního oddělení ÚV KSČ. Turbo se čas od času objeví v televizi, koncertovat může bez omezení, dokonce si může střihnout šňůru s Puhdys.

Zdá se, že rozjetý vlak nejde zastavit, ale listopad 1989 předvedl většině tehdejších "slavných", že to nebude tak jednoduché.

V roce 1998 už fungují návraty mnoha slavných kapel a zpěváků 80-tých let a Turbo pořád nikde. Nakonec startuje v roce 1999 na velkém koncertu v Plzni na Lochotíně spolu se Slade a Uriah Heep. I vzhledem k tomu, že koncertní repertoár se skládá s těch největších "fláků" z historie kapely, je úspěch obrovský, pořadatelé volají jako o závod a dokonce Supraphon dává na trh kompilaci největších hitů "To byla pánové jízda".

V květnu 2003 prohrává Richard Kybic svůj boj s rakovinou.

V roce 2009 vyšlo DVD Turbo Rarity a stejně tak jako předchozí DVD Turbo 25 let se stalo "Zlaté" a následně platinové. V roce 2010 kapela začíná pracovat na novém CD. Skupina ihned vyjíždí na turné 2012 a zúčastňuje se všech prestižních festivalů v zemi. Současně s turné se intenzivně věnuje podpoře nového CD a objíždí Rádia, Televize a dělá desítky rozhovorů. Na podzim roku 2015 natáčí skupina další živé DVD, tentokrát k turné a oslavám 35 let kapely. DVD 35 live vychází v dubnu 2016. Kapelu čeká dlouhé turné 2016 a velkolepé oslavy.

Nynější sestava Turba

Miroslav Chrástka - kytary, zpěv
Karel Mecner - klávesy, vokály
Jirka Lang - bicí, zpěv
Petr "Bob" Šťastný - basa, vokál

Vladimír Mišík & ETC

Vladimír Mišík je jednou z nejvýraznějších osobností české populární hudby již od šedesátých let 20. století. Svou tvorbou ovlivnil celou řadu umělců ať už z hudebního, výtvarného či literárního prostředí.

Pod značkou ETC začala kapela s Vladimírem Mišíkem vystupovat v roce 1974. Přes mnohé personální změny a dvouletý zákaz činnosti v osmdesátých letech koncertuje Vladimír Mišík s ETC dodnes.

Kapela vydala 10 řadových alb, řadu kompilací a také 1 DVD k 60. narozeninám Vladimíra Mišíka. V červnu 2010 vyšlo úspěšné a ceněné album "Ztracený podzim" (Zlatá deska), pojmenované podle zhudebněné básně Emila Boka.

Úspěšným turné doprovázeným mnoha hosty oslavila kapela ETC v roce 2014 čtyřicet let své existence.

V listopadu 2019 vydal Vladimír Mišík ve spolupráci s producentem Petrem Ostrouchovem devět let po poslední řadové desce sólové album "Jednou tě potkám". Tentokrát přizval Vladimír Mišík k natáčení alba muzikanty z Blue Shadows producenta Petra Ostrouchova (Matěj Belko, Martin Novák, Petr Ostrouchov a Josef Štěpánek) a řadu hostů (Jiří Bárta - violoncello, Jan Steinsdörfer - piano, Jan Kořínek - Hammond, Casey Driessen - housle, Norbi Kovács - kytara, Markéta Foukalová a Veronika Vítová - vokály, a další). S irským písničkářem, zpěvákem a svým vrstevníkem Paulem Bradym nazpíval Vladimír česko-anglický duet s názvem "Brothers".

Celkem obsahuje album 14 nových skladeb. Pro Vladimíra Mišíka je podle jeho vlastních slov tím "nejosobnějším albem". Prolíná se jím totiž několik velmi osobních témat. V titulní skladbě "Jednou" s textem Václava Hraběte, podle níž je album pojmenováno, přichází Vladimír s tématem osudového setkání. Jak sám říká: "Mě se ten text dotýká i tím, že není jen o setkání s děvčetem. To může být i o tom finálním setkání. Je to taková moje zpověď." Album je i Vladimírovou výpovědí o lásce k poezii. Vždyť to byl právě on, kdo do české rockové hudby přinesl tvorbu velkých básníků.

Vladimír Mišík pokračuje v koncertní činnosti s kapelou ETC v obsazení:

Vladimír Mišík - kytara, zpěv
Petr "Kulich" Pokorný - kytara
Pavel Skála - kytara, zpěv
Pavel Novák - basa
Jiří Zelenka - bicí, zpěv
Vladimír Pavlíček - housle

The MADMEN

Zakládající schůzka Madmen byla ke konci r.1966 v bosonožské hospůdce zvané Orlovna, prý u piva to lépe myslí. Účastníci této schůzky byli - Rudolf Böhm, Jaroslav Buček, Jan Korbička a Jaroslav Kříž. Předem jasný už byl směr kapely - bude to bigbeat. Ještě nebyly rozdány posty jednotlivců, ale už se vymejšlelo jaký bude název kapely. Byla řada nápadů a typů, každý měl své představy, ale protože se to všem zdálo být dost šílené, zvítězil návrh Jarka Bučka The Madmen - šílení muži. I když této schůzce předcházeli osobní dohody, až na ni bylo definitivně rozhodnuto - prostě The Madmen budou.

První zkoušky začaly u Honzy Korbičky doma v jeho pokoji, ale pro nadměrný hluk byly přemístěny do sklepních prostor, které ač zapuštěny do země byly velice přívětivé.

Přišel nový rok 1968 a zkoušky probíhali v místní Orlovně. Problém však byl, že se mohlo zkoušet pouze v neděli od 6hod ráno do cca 9hod, do doby, kdy přijdou uklízet po sobotním plesu.

Zásadním iniciátorem comebacku byl současný bubeník František Stehlík, kdy při oslavě silvestra 96/97 s Jarkem Bučkem na chatě, ovlivněni alkoholem, vymysleli comeback. Nápad František nosil už min. 1/2roku před touto dohodou, ale až na silvestra došlo k dohodě, že obejdou ostatní a pokusí se kapelu dát dohromady. Tak se stalo a příslib dali jak Pavel Honzák, tak i Jan Korbička. Poté se všichni vydali za posledním a to byl Miloš Morávek.

Kapela The Madmen působí na brněnské rockové scéně dnes téměř 50 let a v současnosti v této sestavě:

Miloš Morávek, kytara
Jan Korbička, klávesy, zpěv
Vilém Majtner, kytara, zpěv
František Goliš Drápal, basová kytara, zpěv
František Stehlík, bicí, zpěv

DISONANT
Kapelu jsme založili v létě 2018, nicméně první písničky vznikaly už od února 2018 po té, co byla rozpuštěna revivalová kapela Red Splinter (Pink Floyd, Led Zeppelin, GnR, ZZ top,..), ve které hráli dva členové kapely Disonant - já (Ondřej Kejval) a Martin Grünwald. V provizorním tříčlenném složení jsme odehráli v červnu 2018 první koncert a následně se ke kapele připojil Josef Sedlák (baskytara) a Vojtěch Pavlík (kytara). Od ledna 2019 aktivně hrajeme ve složení:

Ondřej Kejval - kytara, zpěv
Martin Grünwald - bicí
Josef (Joey) Sedlák - baskytara, zpěv
Vojtěch Pavlík - kytara, synth
Během prvního roku koncertování se nám podařilo zvítězit v soutěži kapel Band Pong pořádané brněnským klubem Metro Music Bar nebo taky vystoupit na Studentském majálese.