15. června 2024 od 18 hod, Areál hřiště Horka Železné                                                                                                                     DIZZY                                                                                     Precedens
                        JAROSLAV ALBERT KRONEK + ALBAND                                       Olympic Tribute 

Laskavým slovem provází Petr Gratias

Kapela Olympic - Tribute vznikla na popud Jiřího Valenty, dlouholetého člena skupiny Olympic, ve které hrál třicet čtyři let na klávesové nástroje, flétnu, foukací harmoniku a pochopitelně zpíval.

V osmdesátých letech se skupina Precedens stala fenoménem. Debut "Doba ledová" přinesl novou tvář rockové scény a jistě jej lze nazvat kultovním albem. Na něj úspěšně navázala alba Věž z Písku, Pompeje, Aurora. Post zpěvačky po prvotním období, kdy byl frontmanem a zásadním autorem Jan Sahara Hedl (spoluzakladatel skupiny s Martinem Němcem), zastávala nejdéle a nejúspěšněji Bára Basiková. Vedoucí Precedens a výhradní autor (od roku 1984) Martin Němec po Bářině odchodu objevil zpěváka Petra Koláře, který s kapelou nazpíval dvě alba La, la, lá a Drž hudbu! (s písněmi jako Jsi můj Anděl, Berlínská zeď atd.). Po období krátké "hibernace", kdy se Němec věnoval své druhé autorské kapele Lili Marlene, následovalo krátké období se zpěvačkou Ivou Marešovou (videoklip s písní V minulým životě). Nyní přichází Precedens v zásadně omlazené sestavě s vynikajícím obsazením, kterému vévodí emotivní hlas zpěvačky Daniely Langrové. Kapela připravuje nové album a začíná aktivně koncertovat. 

zpěvák, skladatel a kytarista JAROSLAV ALBERT KRONEK, známý především ze sedmadvacetiletého působení ve skupině KERN, při příležitosti oslav svého významného životního jubilea 70. narozenin, připravil se svou skupinou ALBAND, která slaví 15. let, pruřez svých největších kerňáckých a albanďáckých hitů. 
Zazní např. Blízko nás, To jsme my, Fernetový oči, Exploze snů, Hvězdám už nevěřím, To se mi jen zdá, V sobotu ne, atd.. 

Kapela zabývající se interpretací coververzí známých i méně známých písní namátkou Joe Cocker, Robert Palmer, Tina Turner, The Committments a dalšími. DIZZY hrají v pětičlenné základní sestavě případně spolupracují s dechovou sekci a vokalistkami. Kapela v minulosti hrála i s Filharmonickým pěveckým sborem Beseda Brněnská a s dechovým sextetem